Fulbright Prof. Dr. Aziz Sancar Doktora Bursu ve Yüksek Lisans&Doktora Bursu Online Bilgilendirme Toplantısı

Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Türk ve Amerikalı üniversite mezunları, araştırmacıları ve bilim adamları arasındaki eğitim ve kültürel değişim programlarını desteklemektedir. Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, 1949 yılında Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında imzalanan ikili bir anlaşma ile kurulmuştur ve bütçesi iki ülke hükümetlerinin katkılarıyla sağlanmaktadır.
Komisyon tarafından gönderilen yazı ile Komisyonun burs programlarından olan Prof. Dr. Aziz Sancar Doktora Bursu ve Yüksek Lisans & Doktora Bursu’nun 2022-2023 Akademik Yılı Güz
Dönemi’nden itibaren geçerli olacağı, ilgili burslara son başvuru tarihinin 7 Nisan 2021 olduğu ve burslarla ilgili ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr web sitesinden ulaşılabileceği bildirilmiştir.
Bu kapsamda Fulbright Ofisi’nden yetkili bir uzman tarafından Üniversitemize özel olarak 15 Şubat 2021 tarihi saat 14:00 da online bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.
Üniversitemizde lisans eğitiminin 3., 4. Sınıflarında okumakta olup ABD’de yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen ya da halen yüksek lisanslarını yapmakta olup ABD’de doktora yapmak isteyen Türk öğrencilerinin bilgilendirme toplantısına katılmasının faydalı olacağı düşünülmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Fulbright Prof. Dr. Aziz Sancar Doktora Bursu ve Yüksek Lisans & Doktora Bursu online Bilgilendirme Toplantısı
Tarih: 15 Şubat 2021, Pazartesi
Saat: 14:00
Bağlantı Adresi: https://zoom.us/j/96668030174
Meeting ID: 966 6803 0174

0

Misyon

Lisansüstü eğitim programlarımız ve kontenjanları ile üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesinde ülkemizin bilim ve teknik kapasitesinin arttırılmasında araştırma projeleri, üniversite-kamu-özel sektör ortak AR-GE çalışmaları yapılarak yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası özellik taşıyan projelerle lisansüstü çalışmalarımızı sürdürmek ve sorunlara çözüm önerileri sunup, uygulamaya geçmesini sağlamaktır.

Vizyon

Enstitümüze bağlı anabilim dallarında öğrenimini sürdüren lisansüstü öğrencilerine; bilimsel araştırma yaparak bilgiye erişme, değerlendirme, akademik bakış açısı ile irdeleyerek yorum yapma ve yeni sentezlere ulaşma yeteneğini kazandırmak, sektör ile ortak proje hazırlama gayretinde olabilecek öğrencilerimizi de desteklemek, disiplinlerarası araştırmaları teşvik etmek, diğer üniversitelere de öğretim üyesi ve toplum için üstün nitelikli profesyonel araştırmacılar yetiştirmektir.

İletişim

Fen Bilimleri Enstitüsü
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü- Enstitüler Binası Fen Bilimleri Enstitüsü A Blok 3. Kat Dumlupınar Bulvarı Konyaaltı / ANTALYA / TÜRKİYE
Tel: +90 (242) 227 23 80
Tel: +90 (242) 310 15 06 - Faks